Refund and Cancellation

Ürün iade prosedürü nasıldır?

Salvaleather.com üzerinden satın alınan tüm ürünler sebep aranmadan iade garantisi altındadır. Ürünlerimizi dışarıda kullanmadan, fatura, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden; sebep bildirmeksizin 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade için faturanızın üzerinde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak, teslim aldığınız kutu ve faturayla birlikte (varsa tüm aksesuarlarıyla) Yurtiçi Kargo ile ücretsiz iade yapabilirsiniz.

İade ettiğiniz ürünler firmamıza ulaştıktan sonra, bilgilendirme SMS’i paylaşılmaktadır. Ürünler firmamıza ulaştığı andan itibaren en geç 7 iş günü içerisinde iade işleminiz, ilgili departman tarafından kontrolleri gerçekleştikten sonra onaylanır ve geri ödeme işlemi başlatılır.

Kredi kartı ile tek çekimde yapılan ödemelerin geri iadesi, alıcının kredi kartı hesabına aktarılır. Ödenen tutar, alıcı tarafından hesabında, ilk hesap ekstresinde görülür. Kredi kartı ile taksitli ödemelere ait geri iadeler ise taksit sayısı kadar hesap ekstresinde görülür.

İade ettiğiniz ürün elimize ulaştığında; nakit ödeme yaptığınız alışveriş ise hesabınıza havale edilir. Nakit ödeme (havale ve kapıda ödeme)  ile alınan ürün bedeli 7 iş günü içerisinde belirttiğiniz banka hesabınıza iade edilir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerdeki geri ödeme süresi banka şartlarına bağlıdır ancak Salva Leather tarafından bankaya geri ödeme onayı 7 iş günü içerisinde verilmektedir.

Normal kullanım koşullarına uygun kullanılmasına rağmen; üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz bir hata nedeniyle, ürününüz ile alakalı bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda sizin için yapabileceğimizin en iyisini yapıp süre sınırı olmaksızın hızlı bir şekilde iade süreci başlatılır.

2- Ürün Değişim Prosedürü Nasıldır?

Ürünlerimizde değişim işlemi yapamamaktayız. Herhangi bir sebepten dolayı değiştirmek isterseniz, ücretsiz iade edebilir ve yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Salvaleather.com Yurtiçi Kargo Kodu:

İade taleplerinizle alakalı isteklerinizi bize info@salvaleather.com mail adresi üzerinden iletebilir veya 0536 239 37 44 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Firma Unvanımız: Salva Leather Deri San. Tic. Ltd. Şti.

Adresimiz: Gökalp Mah. 31. Sok. No:6 Zeytinburnu / İstanbul

Tel: 0536 239 37 44

3- Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Salva Leather üzerinden ve mağazamızdan satın aldığınız tüm ürünleri orijinal ambalajında poşetlenmiş bir şekilde, dışarıda kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilir özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla; teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Normal kullanım koşullarına uygun kullanılmasına rağmen; üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz bir hata nedeniyle, ürününüz ile alakalı bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda sizin için yapabileceğimizin en iyisini yapıp süre sınırı olmaksızın hızlı bir şekilde iade ya da tamir talebinizi yerine getiriyoruz.

Alıcı kaynaklı hasar görmüş, kullanılabilir özelliğini yitirmiş ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. İade için size verilen sürenin de aşılmamasına özen gösterilmesi, yasal açıdan önem taşımaktadır.

4- Siparişimi Kaç Gün İçerisinde İade Edebilirim?

Salva Leather üzerinden ve mağazamızda satışı gerçekleştirilen tüm ürünler sebep aranmadan iade alınma garantisi altındadır. Ürünlerimizi dışarıda kullanmadan, fatura, ambalaj, etiket ve broşür gibi eklerine zarar vermeden; sebep bildirmeksizin 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

5-  Ürün iadesinde kargo ücreti öder miyim?

Salva Leather üzerinden ve mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerin iadelerinde kargo ücreti tarafımıza aittir.

6- İadeyi Hangi Adrese Yapmalıyım?

Ürünlerinizi faturaları ile birlikte; iade talebinizi belirten bir notla beraber Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Alıcı kısmına aşağıdaki kodu yazmanız yeterlidir.

Dalvaleather.com Yurtiçi Kargo Kodu:

Adres: Gökalp Mah. 31. Sok. No:6

Zeytinburnu / İstanbul

Tel: 0536 239 37 44

 7- İademi Yaptıktan Sonra Süreci Nasıl Takip Edeceğim?

İade ettiğiniz ürünler firmamıza ulaştıktan sonra, bilgilendirme SMS’i paylaşılmaktadır. Ürünler firmamıza ulaştığı andan itibaren 7 iş günü içerisinde iade işleminiz, ilgili departman tarafından kontrolleri gerçekleştikten sonra onaylanır ve geri ödeme için finans birimine aktarılır.

İade işlemi ile alakalı istek ve sorularınızı bize info@salvaleather.com mail adresi üzerinden iletebilir veya 0536 239 37 44 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

8- İade Ücreti Tarafıma Hangi Yolla Ne Zaman Yapılır?

Kredi kartı ile tek çekimde yapılan ödemelerin iadesi, alıcının kredi kartı hesabına banka tarafından aktarılır. Ödenen tutar, alıcı tarafından hesabında, ilk hesap ekstresinde görülür. Kredi kartı ile taksitli ödemelere ait geri iadeler ise taksit sayısı kadar hesap ekstresinde görülür.

İade ettiğiniz ürün onaylandığında; nakit ödeme yaptığınız alışveriş ise hesabınıza havale edilir. Nakit ödeme (havale ve kapıda ödeme)  ile alınan ürün bedeli 7 iş günü içerisinde belirttiğiniz banka hesabınıza iade edilir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerdeki geri ödeme süresi banka şartlarına bağlıdır ancak Salva Leather tarafından bankaya geri ödeme onayı 7 iş günü içerisinde verilmektedir.

Kapıda ödemeyle satın ürünlerin iadesi yapılırken, kapıda ödeme ücreti düşülerek geri ödeme işlemi yapılmaktadır.

9- Kredi Kartıma İadem Taksitle Yapılıyor. Ne yapabilirim?

Ödemenizi kredi kartına taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür Salva Leather tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

10- Yapılan iadeyi hesabımda göremiyorum. Ne yapmalıyım?

İade süreci ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bize info@salvaleather.com mail adresi üzerinden iletebilir veya 0536 239 37 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

11- Kapıda ödeme yaptım. İade ücreti hesabıma ne zaman yansır?

İadeniz kabul edildikten ve banka bilgileriniz doğru bir şekilde alındıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde ücret iadesi işleminiz gerçekleştirilecektir. Kapıda ödemeyle satın ürünlerin iadesi yapılırken, kapıda ödeme ücreti düşülerek geri ödeme işlemi yapılmaktadır.